Minister obrany Gajdoš a jeho zamestnanci darovali krv

Na archívnej snímke minister obrany SR Peter Gajdoš. Foto: FOTO TASR - Branislav Račko

Bratislava 18. októbra (TASR) – Minister obrany Peter Gajdoš (nominant SNS) a niekoľko desiatok zamestnancov jeho rezortu dnes predpoludním darovali krv. Podporili tým Ústrednú vojenskú nemocnicu SNP (ÚVN) v Ružomberku, ktorej mobilná odberová jednotka prišla do Klubu Ministerstva obrany SR v Bratislave.

Gajdoš nadviazal na tradíciu, ktorú zaviedol jeho predchodca, bývalý minister obrany František Kašický v roku 2006. Vysvetlil, že chce takto podporiť činnosť ÚVN, ale tiež aj Doktrínu krvnej bezpečnosti štátu.

„Ako vidíte, minister tu nie je iba na rozhodovanie, riadenie, velenie, kontrolu a podobne, ale aj na takéto humánne záležitosti a som nesmierne rád, že môžem pomôcť iným,“ uviedol minister.

Dnešným ambulantným odberom krvi získa ÚVN zhruba toľko krvných jednotiek, koľko minula v rámci operácií počas uplynulého víkendu, priblížil spotrebu životodarnej tekutiny prednosta Ústavu klinickej hematológie a transfúziológie Juraj Mitura.

„Chodíme tu radi aj kvôli tomu, že je tu partia ľudí, s ktorou sa poznáme. Dneska je trošku iná situácia, lebo je tu veľa prvodarcov a som z toho príjemne prekvapený,“ priznal Mitura. Výjazd do hlavného mesta je podľa jeho slov okrem iného aj súčasť výcviku ich mobilnej odberovej jednotky krvi, ktorý prebieha v najrôznejších situáciách.

Krv dnes darovalo aj niekoľko príslušníkov viacerých zložiek Ozbrojených síl SR, medzi nimi aj riaditeľ Vojenskej polície Michal Migát. „Som veľmi rád, že môžem takýmto spôsobom pomôcť ľuďom. Pre mňa je to bežný proces, ja pravidelne darujem krv, takže nič výnimočné,“ ozrejmil svoju účasť.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.