Nemecká polícia uskutočnila rozsiahlu raziu zameranú na islamistov

Policajti odnášajú tašky z rezidenčného domu počas razie v Bonne 15. novembra 2016. Nemecká polícia uskutočnila v desiatich spolkových krajinách rozsiahlu bezpečnostnú akciu zameranú na stúpencov extrémistickej organizácie Islamský štát (IS). Foto: TASR/AP

Berlín 15. novembra (TASR) - Nemecká polícia uskutočnila dnes v desiatich spolkových krajinách rozsiahlu bezpečnostnú akciu zameranú na stúpencov extrémistickej organizácie Islamský štát (IS). Informovala o tom agentúra DPA.

Na raziách vo viac ako 200 bytoch a kanceláriách patriacich predstaviteľom a stúpencom salafistického zoskupenia Die wahre Religion (Pravá viera) sa zúčastnili stovky policajtov. Akcia sa začala súčasne o 06.30 h a prebehla v západonemeckých spolkových krajinách, ako aj v metropole Berlín.

Nemecké tajné služby odhadujú, že salafistické skupiny pôsobiace v spolkovej republike majú momentálne okolo 8650 prívržencov. Pre svoje ideály sa snažia získať najmä mladých mužov vrátane utečencov.

K islamistickej scéne sa v Nemecku hlási celkom viac ako 43.000 ľudí. Podľa Spolkového úradu na ochranu ústavy (BfV) odišlo z Nemecka do Sýrie a Iraku približne 850 islamistov, ktorí sa tam chceli pripojiť k IS. Tretina z nich sa medzičasom vrátila, ďalších zhruba 140 padlo v bojoch.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.