Vodnopólistom SR pomohli v zápase SL proti Nemcom aj ich problémy

Slovák Juraj Zaťovič (vpravo). Foto: TASR/AP

Košice 16. novembra (TASR) - Slovenskí reprezentanti vo vodnom póle úspešne vstúpili do Svetovej ligy. Na úvod A-skupiny zdolali Nemecko 10:7 a správne sa naladili pred decembrovým zápasom v Rumunsku. Slováci využili domáce prostredie, ale aj problémy nemeckého tímu, pre ktoré hostia nasadili do zápasu iba desiatich hráčov.

Slováci chceli Nemcom vrátiť tesnú prehru z januárových ME v Belehrade. To sa im aj podarilo, hoci po troch štvrtinách bolo všetko otvorené a ich náskok bol len najtesnejší. "Úvod nám nevyšiel a spočiatku nám chýbala väčšia agresivita. Už v prvej i druhej štvrtine sme mohli ísť do dvoj, či trojgólového vedenia. Potom sme si prakticky sami zdramatizovali zápas a chlapci sa i trochu trápili. Nakoniec to však prišlo. Výsledok mohol byť aj krajší, ale chlapcom ďakujem za odvedený výkon," uviedol asistent trénera Antonia Estellera Peter Nižný, pre ktorého to bol víťazný debut v tejto pozícii.

Spokojný bol v prvom rade s výsledkom, ale aj hrou mladíkov, ktorí naznačili, že s nimi treba počítať. "Viacerí sa presadili aj strelecky. Som s ich výkonom spokojný, všetci zahrali podľa očakávaní. Nejakým taktickým chybám sme sa nevyhli, ale celkovo som spokojný," poznamenal Nižný.

Výkon nemeckého tímu nebol ideálny, na čom mali podiel aj nečakané predzápasové problémy. Hostia napokon na zápas postavili iba desiatku hráčov. "Ešte deň pred zápasom boli všetci v poriadku, ale v deň stretnutia sa viacerí zobudili a mali žalúdočné problémy. V zápase to nemali jednoduché, takže aj im treba gratulovať k tomu, ako odohrali samotný zápas," uviedol Marek Tkáč, ktorý pôsobí v nemeckom Hannoveri. "Bola to pre mňa prestíž hrať proti Nemcom, keďže v ich krajine pôsobím už tretiu sezónu. S niektorými sa aj lepšie poznáme a o to viac ma to motivovalo dať im nejaké góly," priznal Tkáč, ktorý bol s tromi gólmi najlepším strelcom slovenského tímu.

Víťazný vstup do Svetovej ligy je pre Slovákov dôležitý nielen z hľadiska psychiky, ale aj vzhľadom na najbližšie zápasy. V decembri sa partia okolo kapitána Juraja Zaťoviča predstaví v Rumunsku, o mesiac na to doma proti mimoriadne silným Srbom. "Lepší začiatok sme si nemohli priať. Verím, že nám táto výhra dá krídla. Najbližšie hráme v Rumunsku. To je súper, ktorého sme vlani zdolali, takže na výhru môžeme pomýšľať aj tentoraz," poznamenal Zaťovič. Svetová liga sa na Slovensko vráti 10. januára, keď sa v Novákoch predstavia olympijskí víťazi zo Srbska. "To je úplne iný level. Proti Srbom je to skôr o zážitku, než o nejakej reálnej ambícii bodovať. Najbližšie však hráme v Rumunsku a to je súper, ktorého môžeme obrať o body," poznamenal Marek Tkáč.

Ďalší program Slovenska v A-skupine Svetovej ligy:

6. decembra 2016, Rumunsko - Slovensko
10. januára 2017, Slovensko - Srbsko
14. februára 2017, Nemecko - Slovensko
14. marca 2017, Slovensko - Rumunsko
11. apríla 2017, Srbsko - Slovensko

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.