Gáborík opäť na ľade, návrat sa priblížil : Už to dlho nepotrvá

Marián Gáborík Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Los Angeles 17. novembra (TASR) - Slovenský hokejista Marián Gáborík absolvoval v stredu ľahký tréning na ľade. Na korčule sa po zlomenine nohy postavil prvýkrát a podľa vlastných slov sa cítil veľmi dobre.

Gáborík v stredu korčuľoval na tréningovej ploche LA Kings len s Andym Andreoffom, keďže jeho spoluhráči strávili uplynulých deväť dní na zápasovom tripe v NHL. Po nenáročnej záťaži pre lakingsinsider.com uviedol: "Toto je prvé ľahké korčuľovanie, pri ktorom som to vyskúšal. Mal som dobrý pocit."

Tridsaťštyriročný krídelník si zlomil nohu počas Svetového pohára, kde hájil farby Tímu Európa. V semifinálovom dueli so Švédskom (3:2 pp) zblokoval nohou strelu súpera a hoci stretnutie dohral, zo štadióna odišiel s dlahou za pomoci bariel. Po takmer dvojmesačnom návrate na ľad bol spokojný. "Jedna zo zlomených kostičiek bola z oblasti, ktorá sa ťažko hojí. Ďalšie dve sa dali dohromady pomerne rýchlo. Teraz musím nabrať rýchlosť, vytrvalosť. Musím pravidelne korčuľovať, aby som sa dostal do formy," avizoval.

Okrem pobytu na ľade bude Gáborík ladiť stratenú formu aj na bicykli. Hneď ako sa zapojí do tréningového procesu s celý tímom, podstúpi testy, či je plne pripravený nastúpiť. "Chcem sa uistiť, že budem silný a ustojím bez ujmy fyzické súboje. Korčuľovanie na vlastnú päsť je vždy iné než s tímom, ale pre hráča, ktorý sa snaží po zranení vrátiť späť, je typické. Zatiaľ to vyzerá dobre. Verím, že už nebude dlho trvať, kým vrátim sa. Som na správnej ceste," dodal Gáborík.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.