Cibulková ide do kúpeľov, koncom novembra začne opäť zarezávať

Na snímke slovenská tenistka Dominika Cibulková si prevzala ocenenie Tenistka roka 2016 na slávnostnom vyhlásení najlepších tenistov Slovenska - Tenista roka 2016 v NTC v Bratislave 16. novembra 2016. Foto: TASR - Martin Baumann

Bratislava 17. novembra (TASR) - Po najúspešnejšej sezóne v kariére si ešte vychutná päťdňový pobyt v kúpeľoch, a potom opäť začne naplno zarezávať. Slovenská Tenistka roka Dominika Cibulková bude najskôr naberať kondíciu vo Vysokých Tatrách, odkiaľ sa koncom novembra presunie na tradičné sústredenie na Floridu.

V roku 2017 chce nadviazať na výsledky, ktoré ju katapultovali na post svetovej päťky. "Mám za sebou najkrajšiu sezónu v kariére, ktorá mi priniesla veľmi silné emócie. Ocenenie Tenistka roka je pre mňa taká čerešnička na torte. Chcem pokračovať v nastúpenom trende. Tohtoročné výsledky beriem ako zadosťučinenie aj ako veľkú motiváciu do budúcnosti," zdôraznila víťazka MS WTA Tour v Singapure.

Cibulková sa v počte ocenení pre najlepšiu slovenskú tenistku vyrovnala Daniele Hantuchovej, Karolovi Kučerovi i Dominikovi Hrbatému. "Sú to štatistické ocenenia, mňa oveľa viac teší renking a to, aké turnaje som dokázala vyhrať. Až postupne mi dochádza, že som triumfovala na prestížnom šampionáte WTA v konkurencii ôsmich najlepších hráčok sveta. Ešte stále sme im neposlali späť víťaznú trofej. Keď som prišla do našej hosťovskej izby a videla som ju tam vystavenú, povedala som si: 'Wau, tento krásny pohár som dokázala získať'. Je to niečo úžasné."

Aj pre Cibulkovej trénera Mateja Liptáka bol rok 2016 najúspešnejší. "V minulosti som viedol Petru Kvitovú i Danielu Hantuchovú, no najväčšie úspechy som dosiahol práve s Domčou. V uplynulom roku dokázala vyhrať štyri turnaje, čo je neuveriteľné. Predtým získala maximálne jeden titul za rok. Je obdivuhodné, ako sa po operácii achilovky dokázala vrátiť medzi absolútnu svetovú špičku. Verím, že sa v rebríčku ešte môže posunúť vyššie."

Cibulkovej kouč, ktorý je zároveň aj kapitán slovenského fedcupového tímu, si počas slávnostného galavečera v bratislavskom NTC prevzal ocenenie pre Tím roka. Liptáka by potešilo, keby jeho zverenky v roku 2017 postúpili do svetovej skupiny. Začiatkom februára ich na antuke vo Forli čaká Taliansko. V prípade triumfu by v aprílovej baráži bojovali o návrat medzi elitnú osmičku. "Pevne verím, že sa nám v čo najkratšom čase podarí postúpiť do najvyššej ligy a že budeme opäť môcť zabojovať o pohár, ktorý v roku 2002 získali naše baby na čele s Danielou."

Na snímke fedcupové reprezentantky zľava Teraza Miháliková, Ann-Karolína Schmiedlová, Jana Čepelová, Dominika Cibulková a tréner Matej Lipták si prevzali ocenenie Tím roka na slávnostnom vyhlásení najlepších tenistov Slovenska - Tenista roka 2016 v NTC v Bratislave 16. novembra 2016. Foto: TASR - Martin Baumann

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.