Na cestách stredného a východného Slovenska sa vytvára poľadovica

Ilustračná snímka Foto: TASR/Jozef Ďurník

Bratislava 17. novembra (TASR) - Na strednom a východnom Slovensku musia byť šoféri mimoriadne opatrní a rátať s možnou poľadovicou. Na obozretnosť na cestách vyzýva Slovenská správa ciest (SSC) na svojom webe www.zjazdnost.sk.

Cestári na stránke konkretizujú, že poľadovica je na cestách v okolí Banskej Štiavnice, Kremnice, Žarnovice, Novej Bane, Žiaru nad Hronom, Ilavy, Jasnej, Liptovských Matiašoviec, Kokavy nad Rimavicou, Bardejova a Lenartova. Poľadovica sa vytvára aj v okresoch Poprad a Kežmarok, a to v dôsledku mrznúceho mrholenia.

Mrznúce drobné zrážky takisto výrazne znižujú viditeľnosť v okolí Banskej Štiavnice a Kremnice, kde je dohľadnosť len na 50 m, do 100 m znižuje viditeľnosť hmla a silný dážď v okolí Spišskej Novej Vsi a Vrútok.

Výstrahu pre šoférov pred poľadovicou už dnes vydal aj Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ). S tvorbou poľadovice na cestách stredného a východného Slovenska je podľa meteorológov potrebné rátať až do nočných hodín.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.