Zo srbsko-bulharskej hranice sa vráti 15 slovenských policajtov

Ilustračné foto. Foto: TASR/Roman Hanc

Bratislava 18. novembra (TASR) – O niekoľko dní sa skončí misia 15 slovenských policajtov v Srbsku. Zo srbsko-bulharskej hranice by sa mali vrátiť 24. novembra. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová.

Policajná jednotka pôsobila v Zaječari, vykonávala tu dozor v spoločných hliadkach so srbskými kolegami. V utorok (15.11.) ich navštívil policajný pridelenec pôsobiaci v Srbskej republike Henrich Forai. "Vyjadril nadšenie a spokojnosť so spoluprácou našich a srbských policajtov," uviedla Baloghová.

Ďalšia rotácia 15 policajtov v Srbsku sa uskutoční od 24. novembra do 22. decembra, informovala hovorkyňa.

V októbri (24.10.) boli na základe bilaterálnej dohody medzi Slovenskom a Srbskom vyslaní 15 slovenskí policajti na srbsko-macedónsku hranicu. Nasledovať by mali dve ďalšie rotácie, dokopy tak bude na hraniciach so Srbskom operovať 45 slovenských policajtov.

"Ide o ďalší prejav solidarity Slovenska s krajinami, ktoré sú postihnuté migračnou krízou," zdôraznila Baloghová s tým, že v minulosti sme už vyslali policajtov na pomoc partnerom do Macedónska, Maďarska, Slovinska. Aktuálne pôsobí po 25 policajtov v Macedónsku a Bulharsku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.