M. Lajčák odcestoval na oficiálnu návštevu Bosny a Hercegoviny

Na snímke minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. Foto: TASR Andrej Galica

Bratislava 21. novembra (TASR) - Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák dnes odcestoval na dvojdňovú oficiálnu návštevu Bosny a Hercegoviny. Cesta sa koná na pozvanie Lajčákovho rezortného partnera Igora Crnadka.

Okrem rokovaní s ministrom Crnadkom sa šéf slovenskej diplomacie počas návštevy stretne v Sarajeve s členmi Predsedníctva Bosny a Hercegoviny Draganom Čovićom a Bakirom Izetbegovićom, predsedom Rady ministrov Bosny a Hercegoviny Denisom Zvizdićom a prezidentom entity Federácia Bosny a Hercegoviny Marinkom Čavarom.

Druhý deň cesty bude v Banja Luke rokovať s predstaviteľmi entity Republika srbská, prezidentom Miloradom Dodikom a predsedníčkou vlády Željkou Cvijanovićovou. Tiež sa stretne s predstaviteľmi ďalších politických strán krajiny.

"Témami rozhovorov budú aktuálne otázky európskej politiky najmä vo väzbe na slovenské predsedníctvo v Rade Európskej únie, proces európskej integrácie a pokračovanie reformného procesu v Bosne a Hercegovine a situácia v regióne západného Balkánu," priblížili z tlačového odboru ministerstva zahraničných vecí.

Ministra na oficiálnej návšteve sprevádzajú aj predstavitelia slovenských firiem, ktorí budú na podnikateľských fórach v Sarajeve a v Banja Luke hľadať s partnermi možnosti realizácie spoločných projektov. Do vlasti by sa mal minister Lajčák vrátiť v utorok 22. novembra v popoludňajších hodinách.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.