Basketbalový titul si v Prievidzi pripomínajú výstavou fotografií

Ilustračná snímka Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Prievidza 13. decembra (TASR) - Majstrovské oslavy basketbalistov BC Prievidza, ktorí v máji tohto roka zdolali vo finále Slovenskej basketbalovej ligy mužov Komárno, si verejnosť môže pripomenúť v týchto dňoch v prievidzskej športovej hale. Na jej stenách totiž visí 12 zarámovaných veľkorozmerných fotografií z osláv titulu. Informoval hovorca mesta Prievidza Michal Ďureje.

"Chceli sme spestriť vnútro športovej haly, preto sme sa rozhodli, že umiestnime na steny veľkorozmerné fotografie, ktoré by tematicky zachytávali veľké úspechy našich športovcov alebo významné podujatia v našej hale," uviedol Branislav Bucák, vedúci športovej haly v Prievidzi. Ako prvé preto podľa neho v športovom stánku pripravili fotografie s rozmermi 70x50 centimetrov, zachytávajúce oslavy tohtoročného zisku zlatých medailí basketbalistami a ich radostné chvíle bezprostredne po skončení rozhodujúceho zápasu, ako aj odovzdávanie cenných kovov a víťaznej trofeje.

"Zisk titulu majstrov Slovenska mužmi BC Prievidza je bezpochyby veľkým úspechom a som rád, že aj prostredníctvom veľkorozmerných fotografií ho opäť môžeme pripomenúť fanúšikom športu v našom meste," poznamenal Bucák.

Autorom fotografií je Vladimír Králik. "Zaujímavosťou je, že výstava fotografií osláv majstrovského titulu bola v prievidzskej športovej hale pripravená práve pred domácim súťažným zápasom s Komárnom, ktoré Prievidžania zdolali vo finále minulú sezónu," dodal Ďureje.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.