Debakel v hlavách len do polnoci, Laco: Vieme, čo treba zlepšiť

Na snímke druhý gól v sieti Slovenska, vľavo prekonaný brankár Ján Laco a vpravo spoluhráč Juraj Mikúš počas hokejového zápasu Slovensko - Bielorusko na Turnaji štyroch krajín o Švajčiarsky pohár 16. decembra 2016 v Bieli. Foto: TASR/Martin Baumann

Biel 17. decembra (TASR) - Po debakli 1:7 s Bieloruskom sa kabína slovenskej hokejovej reprezentácie ponorila do komornej atmosféry. Nehrala hudba, zo zvesených hláv bolo cítiť smútok z trpkého vstupu do Švajčiarskeho pohára. Azda jediným svetlým momentom piatkového zápasu bola spolupráca sparťanského dua Martin Gernát - Andrej Kudrna pri otváracom góle.

Zrodila sa v 7. minúte, keď Gernát nastrelil puk do útočného pásma z hĺbky vlastného obranného. Pre hybridný icing a napadajúceho Kudrnu musel vyjsť z bránky aj bieloruský brankár Michail Karnauchov, no puk sa pre neho od zadného mantinelu odrazil tak nešťastne, že zamieril priamo na hokejku slovenského útočníka. Kudrna už nemal problém s jeho uprataním do prázdnej bránky.

"Najskôr som čakal, že sa mi to Martin bude snažiť prihrať po mantineli. U nás v klube sa však občas snažíme o tento spôsob rozohrávky. Raz za čas to vyjde a v našej situácii sme to zvládli dobre. Viedli sme 1:0, škoda len toho ďalšieho priebehu," načal tému debaklu Andrej Kudrna.

Na slovenskej hre niečo nehralo už od začiatku. Opatrný začiatok vystriedal slabý pohyb, postupom času uviazla aj kombinácia či komunikácia na ľade. Nekompaktný tímový výkon sa prejavil na konečnom skóre s dôrazom na sedem inkasovaných gólov. "Tréningov sme nemali veľa, ale nechceme sa na to vyhovárať. Šance sme mali aj my - ja sám som mohol vyrovnať na 2:2, no nedal som gól a z protiútoku sme dostali na 1:3. Tieto situácie musíme zvládať lepšie," dodal Kudrna.

Obrovské sklamanie po stretnutí neskrýval Eduard Šedivý. Košický obranca priznal, že Slováci boli od úvodu o krok pozadu, nevedel však vysvetliť, prečo tomu tak bolo. "Chýbali mi v našej hre momenty, keď sme mohli súpera súvislejšie zatlačiť. Na niekoľko sekúnd sme sa v pásme udržali a hra sa následne presunula naspäť k nám. Nevedeli sme nájsť na to recept, chýbal nám moment, ktorým by sme sa chytili a dostali späť do zápasu," konštatoval.

Kalich horkosti vypil do dna aj brankár Ján Laco, keď inkasoval až sedemkrát. V druhej tretine predovšetkým z protiútokov súpera, ktorým predchádzali prepadnutia slovenských hokejistov. "Sú tu hráči, ktorí v kluboch hrajú hokej už dlhšiu dobu a vedia, ako sa s nevydareným zápasom vyrovnať. Výhra sa zvykne oslavovať do polnoci, to isté platí v prípade prehry. Od polnoci to hodíme za hlavu. Veci, ktoré musíme zlepšiť, sme si povedali po zápase. Verím, že každý k tomu pristúpi tak, aby sme už nasledujúci duel reálne zvládli," avizoval Laco.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.