M. LAJČÁK: Rok 2017 nebude ľahší, prominentnou témou bude bezpečnosť

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. Foto: TASR

Bratislava 6. januára (TASR) - Ako ukázali i udalosti nedávnych dní a týždňov v Berlíne či v Ankare, rok 2017 nebude ľahší rok. Pre TASR to uviedol minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák.

"Téma bezpečnosti, boja proti terorizmu bude jedna z prominentných tém," uviedol minister.

Za stále prítomnú považuje i tému migrácie, ktorej musíme čeliť. Rovnako dôležitá bude podľa neho i téma nástupu novej americkej administratívy. "Je tu veľa očakávaní a signálov, ale po 20. januári to bude realita. Bude potrebné si s ňou nastaviť vzťahy," zdôraznil minister Lajčák.

V roku 2017 sa rozbehnú i rokovania s Britániou o odchode, čo je podľa neho opäť dôvod, aby EÚ bola jednotná a aby ukázala, že má spoločnú víziu.

"Vonkajšie prostredie, v ktorom žijeme a v ktorom sa nachádzame, v ktorom pôsobíme, je čoraz zložitejšie. A preto by som si prial, aby sme si to naše vnútorné prostredie nerobili zložitejším, než je nevyhnutné, pretože žijeme v demokratickom štáte. Demokracia má len dve alternatívy, a to je diktatúra alebo anarchia," konštatoval Miroslav Lajčák. Zároveň dodal, že by sme si mali viac vážiť demokratické princípy, vďaka ktorým existujeme a vďaka ktorým prekvitajú demokratické inštitúcie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.