Štrajk zamestnancov metra narušil dopravu v Londýne

Ľudia sa snažia dostať do autobusu v Londýne, kde štrajkujú zamestnanci metra, 9.1.2017. Foto: TASR

Londýn 9. januára (TASR) - Štrajk zamestnancov londýnskeho metra skomplikoval dnes život miliónom Britov, ktorí cestujú do práce podzemnou dráhou.

V dôsledku 24-hodinového štrajku bolo v čase raňajšej dopravnej špičky mimo prevádzky viacero liniek metra prechádzajúcich centrom Londýna. Na ďalších linkách vlaky premávali len sporadicky.

Mnoho ľudí tak muselo ísť do práce peši alebo cestovať v preplnených autobusoch, iní sa radšej rozhodli pracovať z domu.

Mestský dopravný podnik Transport for London (TfL) spresnil, že prevádzka metra bude výrazne obmedzená až do dnešného večera. Štrajk zamestnancov metra ochromil aj linky metra premávajúce z terminálov na londýnskom letisku Heathrow a z hlavných londýnskych železničných staníc.

Odborári protestujú proti znižovaniu počtu pracovných miest a tiež proti zatváraniu viacerých predajní cestovných lístkov, čo podľa nich môže viesť k ohrozeniu bezpečnosti cestujúcich. Londýnske metro využívajú v bežný pracovný deň milióny cestujúcich.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.