NHL: Hokejisti Washingtonu deklasovali Chicago 6:0

Brankár Capitals Braden Holtby. Foto: TASR

New York 14. januára (TASR) - Hokejisti Washingtonu dosiahli v zámorskej NHL ôsmy triumf v sérii. V noci na sobotu si v šlágri 7-zápasového programu poradili s lídrom Západnej konferencie Chicagom hladko 6:0.

Veľký podiel na vysokom víťazstve Capitals mal brankár Braden Holtby, ktorý pochytal všetkých 24 striel. Kanaďan si pripísal na svoje konto už šieste čisté konto v prebiehajúcej sezóne. "Pracoval som na niektorých veciach, v ktorých som sa chcel zlepšiť. Stále je na čom robiť, ale naša a moja hra idú správnym smerom," povedal brankár Washingtonu. Holtby je veľkou oporou tímu, v predošlých piatich zápasoch pustil za svoj chrbát len tri góly. Líder Západnej konferencie prehral po sérii štyroch víťazstiev v rade. Pre slovenských útočníkov v drese Blackhawks Mariána Hossu a Richarda Pánika to bola najvyššia prehra v aktuálnom ročníku.

Toronto bez doliečujúceho sa slovenského obrancu Martina Marinčina zvíťazilo nad New Yorkom Rangers 4:2. Maple Leafs bodovali v deviatom zápase na ľade hostí za sebou. "Naša presilovka bola dobrá, naše oslabenia boli tiež dobré. Skvelé je, že je späť aj Andersen. Je dôležité mať dobrého brankára," citovala nhl.com trénera hostí Mikea Babcocka.

Víťazný debut zaznamenal v bránke Columbusu Joonas Korpisalo, 31 presnými zásahmi pomohol k víťazstvu 3:1 nad Tampou Bay Lightning. Fín položil základ svojho výkonu v prvej tretine, keď kryl 18 z 19 striel súpera. "Po rozkorčuľovaní sme vedeli, že Bobrovskij nemôže ísť do bránky, tak pôjde on. V prvej tretine bol skvelý, dal nám šancu na víťazstvo," povedal na adresu Korpisala tréner Blue Jackets John Tortorella.

NHL - sumáre:

NEW YORK RANGERS - TORONTO MAPLE LEAFS 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)

Góly: 30. Kreider (McDounaugh, Zuccarello), 59. Miller (Buchnevich, Clendening) - 5. Nylander (Kadri, Hunwick), 18. Van Riemsdyk (Marner, Bozak), 35. Brown (Matthews, Gardiner), 54. Carrick (Bozak, Marner). Brankári: Lundqvist - Andersen, strely na bránku: 36:27, 18.006 divákov.

WASHINGTON CAPITALS - CHICAGO BLACKHAWKS 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)

Góly: 7. Beagle (Winnik, Wilson), 7. Bäckström (Oshie, Ovečkin), 18. Connolly (Eller, Burakovsky), 38. Wilson (Schmidt, Eller), 49. Oshie (Bäckström, Schmidt), 59. Beagle (Carlson, Wilson). Brankári: Holtby - Crawford (49. Darling), strely na bránku: 34:24, 18.506 divákov.

CAROLINA HURRICANES - BUFFALO SABRES 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)

Góly: 22. Skinner (Ryan, Staal), 23. Skinner (Faulk), 27. McGinn (Lindholm, Hainsey), 45. Rask (Hanifin, Skinner), 48. McGinn (Staal) - 5. Carrier (O'Reilly), 32. Gionta. Brankári: Ward - Nilsson, strely na bránku: 38:38, 11.992 divákov.

FLORIDA PANTHERS - NEW YORK ISLANDERS 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)

Góly: 10. Trocheck (Jágr, Yandle), 42. Smith (Trocheck, Yandle) - 3. Chimera (Beauvillier), 4. Tavares (Leddy, Bailey), 37. Leddy, 48. Tavares (Bailey), 49. Tavares (Cizikas, Leddy). Brankári: Luongo - Greiss, strely na bránku: 29:42, 14.352 divákov.

TAMPA BAY LIGHTNING - COLUMBUS BLUE JACKETS 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Góly: 17. Drounin (Filpuula, Palát) - 37. Anderson (Savard), 45. Foligno (Werenski, Wennberg), 59. Jenner. Brankári: Vasilevskij - Korpisalo, strely na bránku: 32:31, 19.092 divákov.

ARIZONA COYOTES - WINNIPEG JETS 4:3 (4:1, 0:0, 0:2)

Góly: 5. Perlini (Ekman-Larsson, Doan), 9. Holland (Ekman-Larsson, Vrbata), 11. McGinn (Schenn, Vrbata), 15. Perlini (Vrbata, Ekman-Larsson) - 4. Matthias (Enström, Trouba), 43. Stuart (Postma), 59. Wheeler (Little, Ehlers). Brankári: Smith - Hellebuyck (11. Hutchinson), strely na bránku: 29:37, 12.326 divákov.

CALGARY FLAMES - NEW JERSEY DEVILS 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Góly: 35. Monahan (Hamilton, Versteeg) - 7. Palmieri (Merrill, Zajac), 19. Hall (Palmieri, Stollery). Brankári: Johnson - Kinkaid, strely na bránku: 32:36, 19.190 divákov.

Slováci v akcii:

Marián Hossa (Chicago) 16:33 0 0 0 -2 2 0

Richard Pánik (Chicago) 17:22 0 0 0 -1 0 0

/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: počet odchytaných minút, počet úspešných zákrokov/striel, percentuálna úspešnosť zásahov/