Dcéry Busha napísali Obamovým dcéram list s radami a skúsenosťami

Na archívnej snímke americký prezident Barack Obama (druhý sprava), prvá dáma Michelle Obamová (vpravo), dcéry Sasha (tretia vpravo), Malia ( tretia zľava) a ich stará mama Marian Robinsonová spievajú koledu počas nakrúcania tradičného koncertu "Vianoce vo Washingtone" v National Building Museum vo Washingtone 15. decembra 2013. Foto: TASR/AP

Washington 14. januára (TASR) - Dcéry bývalého republikánskeho prezidenta USA Georgea W. Busha zverejnili na stránkach časopisu Time otvorený list, ktorým sa "ako staršie sestry" prihovárajú Sashi a Malii Obamovým.

Jenna a Barbara Bushové v liste píšu, čo ich nástupkyne čaká po odchode ich otca, Baracka Obamu, z funkcie prezidenta USA a tým aj z Bieleho domu.

V súčasnosti 35-ročné dvojičky Bushové svoj list začali tým, že Sashu a Maliu pochválili za ich pôsobenie v Bielom dome, kam prišli ešte ako malé dievčatá.

"Dokázali ste veľa vecí. Mnohé ste zažili a videli (...). Cestovali ste so svojou mamou do Libérie a Maroka, aby ste s tamojšími dievčatami hovorili o dôležitosti vzdelania. Tieto dievčatá sa vo vás videli, videli, kým sa stali vaši rodičia, a pochopili, čo môžu dosiahnuť aj ony, ak budú študovať a učiť sa nové veci".

Pripomínajú, že Sasha a Malia zvládli v Bielom dome náročné udalosti, napríklad oficiálne večere počas štátnych návštev i túry v národných parkoch, a vydržali aj žartíky svojho otca, keď pred Dňom vďakyvzdania v záhrade Bieleho domu tradične udeľoval milosť morkám.

Jenna a Barbara radia svojim bezprostredným "dedičkám" v Bielom dome, aby "si užili školu - aj my ste to tak robili a dozvedel sa o tom celý svet". Dvojčatá tým narážali na škandály, keď sa ešte ako 19-ročné nechali prichytiť pri konzumovaní alkoholu. Zákonom povolená hranica v USA je pritom 21 rokov.

"Objavte to, čo vás bude baviť. Objavte i seba. Robte aj chyby, lebo máte na ne právo. Obklopujte sa vernými priateľmi, ktorí vás poznajú, majú radi a ktorí vás ochránia".

Autorky listu dodávajú, že dievčatá Obamové sa teraz stanú členkami "iného exkluzívneho klubu - klubu bývalých prvých detí (krajiny) - so štatútom, ktorý ste si nepriali".

Na záver Jenna a Barbara Bushové ubezpečujú Sashu a Maliu: "Keď budete začínať novú kapitolu svojho života, vaši rodičia vás, ako vždy, podporia. A my tiež".

Bývalé prvé dcéry USA vyzvali tiež "tie budúce bývalé", aby stretnutia s rôznymi ľuďmi, ktoré zažili počas úradovania svojho otca v Bielom dome, využili na to, aby si našli pre seba najvhodnejšiu cestu životom: Barbara sa napr. na základe svojich spomienok na chorého na AIDS vrátila k vysokoškolskému štúdiu a teraz vedie mimovládnu organizáciu pôsobiacu v oblasti medicíny. Jenna Bushová sa stala novinárkou.

Staršia z Obamových dcér - 18-ročná Malia - začne od budúceho akademického roku študovať na Harvarde, mladšia, 15-ročná Sasha, navštevuje strednú školu. Aj kvôli nej Obamovci zostávajú bývať vo Washingtone.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.