VIDEO: Z. Kronerová bola vždy obdivovateľkou komika Luďka Sobotu

Na snímke je český divadelný a filmový herec LUDĚK SOBOTA, známy svojimi komickými postavami v mnohých českých filmových komédiách. Foto: tn.nova.cz

Bratislava 14. januára (TASR) - Tento týždeň vstúpila do slovenských i českých kín romantická komédia Všetko alebo nič, prvé filmové spracovanie knižnej predlohy spisovateľky a vydavateľky Evity Urbaníkovej. Hlavnej úlohy sa v snímke režisérky Marty Ferencovej ujala Táňa Pauhofová. Jej kamarátku Vandu stvárnila Klára Issová a do úlohy Eda obsadili tvorcovia Ľuboša Kostelného. Uplatnenie vo filmovom príbehu nerozlučnej trojice Lindy, Vandy a Eda našla aj herečka Zuzana Kronerová. "Som veľmi, veľmi príjemne prekvapená, ani som nečakala, že to bude také skvelé. Hovorím to úprimne, lebo som prísna aj na seba, aj na filmy alebo divadelné prestavenia, v ktorých účinkujem," povedala v rozhovore pre TASR členka Divadla Astorka Korzo'90.

Kronerová ďalej prezradila, že sa jej zapáčil už scenár a skvelé obsadenie romantickej komédie, ale spoluprácu na nej prijala hlavne kvôli režisérke Marte Ferencovej, s ktorou mala vynikajúce skúsenosti z televíznych projektov. "Veľmi citlivo vníma a vie pomôcť, keď trebárs dialóg alebo situácia nie je úplne jasná. Jej zmysel pre humor milujem, v tom sa veľmi zhodujeme, že humor má len tak mimochodom vyliezť aj z vážnych situácií."

Vtipná, ľahká, miestami aj dojemná komédia "o vzťahoch, ktoré nás valcujú, o ženskom priateľstve, ktoré nás chráni, o mužoch, na ktorých sa nezabúda", má slovenskú i českú verziu, pripravuje sa tiež poľský dabing. Zuzana Kronerová vyjadrila spokojnosť so slovenskou verziou filmu a teší sa i na tú českú. "Páčilo sa mi, ako boli ozvučené slovenskými hercami postavy, ktoré hrali poľskí herci alebo českí herci a herečky. A veľmi dobrý nápad bol aj ten, že niektoré postavy zostali v češtine. Tak to bude aj v českej verzii, napríklad Ľuboš Kostelný bude Slovák. Je to správne, pôsobí to prirodzene," konštatovala herečka, ktorú diváci uvidia v postave Lindinej mamy.

Filmovým manželom Zuzany Kronerovej sa vo Všetko alebo nič stal český herec a komik Luděk Sobota. "Som a vždy som bola obdivovateľkou jeho skvelých komediálnych výkonov, ako zabávača i ako herca, milujem film Jáchyme, hoď ho do stroje! To bol geniálny výkon," vyhlásila na margo umelca, s ktorým po prvý raz spolupracovala. Dovtedy nevedela, aký je Luděk Sobota človek. "Ako veľa veľkých klaunov a komikov je to nesmierne plachý a hanblivý pán, ktorý ma oslovil až po 15 minútach rozpačitého mlčania na pľaci (smiech). A potom som zistila, že je to nesmierne vzdelaný, rozhľadený pán, ktorý sa o všetko zaujíma," spomína na nakrúcanie s Luďkom Sobotom, ktorý je tiež výborným dramatickým hercom. "Len, žiaľ, som ho nemala možnosť vidieť v divadle, ale vraj hral vynikajúco Zdravého nemocného, lebo sám o sebe hovorí, že je asi hypochonder, tak mu ponúkli Moliérovu postavu, že on to zahrá najlepšie. A verím, že bol geniálny," uzavrela s úsmevom Zuzana Kronerová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.