SND uvedie operu Rigoletto v exkluzívnom obsadení

Budova Slovenského národného divadla v Bratislave Foto: TASR/Vladimír Benko

Bratislava 17. januára (TASR) – Slovenské národné divadlo privíta v piatok 20. januára na scéne opery sopranistku, bratislavskú rodáčku Simonu Houda-Šaturovú. Predstaví sa ako Gilda vo Verdiho opere Rigoletto. Túto rolu stvárnila na takých prestížnych scénach, akou je napríklad opera v Bruseli v réžii Roberta Carsena.

"Gilda bola pred rokmi po mnohých komických postavách moja prvá tragická rola a bola som šťastná, že môžem konečne na javisku zomrieť. Spievala som ju v troch produkciách. A práve bruselský Rigoletto v réžii Roberta Carsena bol pre mňa obrovským zážitkom a prehodnotením mojej interpretácie tejto postavy. Z bežného operného príbehu o láske sa pre mňa stala napínavá dráma o obetovaní sa. Navyše ária 'Caro nome', počas ktorej som lietala na hojdačke šesť metrov nad javiskom, bol geniálny nápad, ako sprostredkovať divákovi pocity zamilovanej Gildy vznášajúcej sa v iných sférach. Odvtedy, vždy keď ju spievam, aspoň na chvíľu privriem oči, aby som sa znovu vznášala," hovorí Simona Houda-Šaturová.

Umelkyňa patrí medzi žiadané a oceňované sopranistky, tlieskali jej v Carnegie Hall v New Yorku, tiež v Paríži, Londýne, Ríme, Buenos Aires i Osake, na festivaloch v Salzburgu či Edinburgu. Je držiteľkou nemeckej Supersonic Award i Ceny nemeckých kritikov.

Rigoletto so Simonou Houda-Šaturovou je na programe 20. januára o 19.00 h v novej budove Slovenského národného divadla. V postave Rigoletta sa predstaví ruský barytonista Alexander Krasov, ktorý sa už úspešne prezentoval napríklad v Deutsche Oper Berlin, Viedenskej štátnej opere i na scéne Palm Beach Opera.

Pod taktovkou Martina Leginusa ďalšie postavy stvárnia sólisti Opery SND Tomáš Juhás (vojvoda), Ján Galla (Sparafucule), Denisa Hamarová (Maddalena), Denisa Šlepkovská (Giovanna), Sergej Tolstov (Monterone) a ďalší umelci.

Vstupenky sú v predaji on-line na webovej stránke snd.sk alebo v pokladniciach divadla. TASR informovala tlačová tajomníčka SND Izabela Pažitková.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.