Vodiči, toto vás neminie na slovenských cestách dnes a cez víkend

Na snímke vrchol sedla Dielik na ceste medzi Tisovcom v okrese Rimavská Sobota a Muráňom v okrese Revúca dňa 20. januára 2017. Foto: TASR - Branislav Caban

Prešov 20 . januára (TASR) – Tunel Branisko vrátane diaľnice D1 Široké – Beharovce bude počas víkendu na štyri hodiny zatvorený z dôvodu čistiacich prác.

Ako informoval prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik, tunel zatvoria v sobotu 21. januára o 23.00 h a opäť ho otvoria v nedeľu 22. januára o 3.00 h. Čistenie nariadili z dôvodu mimoriadneho znečistenia vozovky, ako aj kamerového systému v tuneli. Obchádzková trasa povedie cez horský priechod Branisko, ktorý je udržiavaný a bude vyznačená dopravným značením.

Na horskom priechode Zbojská je na vozovke utlačený sneh

Na horskom priechode Zbojská pri Tisovci v okrese Rimavská Sobota sa na vozovke miestami nachádza utlačený sneh o hrúbke dvoch centimetrov. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC) prostredníctvom svojej internetovej stránky.

Kašovitý alebo utlačený sneh v hrúbke jedného až dvoch centimetrov sa podľa cestárov v tomto regióne nachádza ešte miestami na ceste z Tisovca do Muráňa v Revúckom okrese, ako aj ďalej smerom na Červenú Skalu v okrese Brezno.

Vo všetkých spomínaných úsekoch sú podľa SSC pre vozidlá s hmotnosťou nad 3,5 tony nutné snehové reťaze.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.