Ivanka Trumpová: Dajte môjmu otcovi šancu

Ivanka Trumpová, dcéra Donalda Trumpa. Foto: TASR/AP

New York 20. januára (TASR) - Dcéra novozvoleného prezidenta Spojených štátov Donalda Trumpa, ktorý dnes bude inaugurovaný za 45. prezidenta tejto momentálne značne polarizovanej krajiny, požiadala Američanov, aby dali jej otcovi šancu. Ivanka Trumpová to povedala v dnes zverejnenom rozhovore pre stanicu ABC.

"Môj otec je skvelý zjednocovateľ. Všetkým kritikom odporúčam, aby mu dali čas ujať sa úradu a dokázať, že sa mýlia," uviedla 35-ročná Trumpová.

Na otázku, čo chce odkázať desaťtisícom protitrumpovských demonštrantov očakávaných deň po inaugurácii v uliciach miest v celých USA, reagovala: "Dajte môjmu otcovi šancu."

Ivanka, ktorej manžel Jared Kushner bol vymenovaný za poradcu Bieleho domu, odstupuje z pozícií v rodinnom podniku i vo svojej módnej spoločnosti, aby sa vyhla obvineniam z konfliktu záujmov. Na svojho otca má podľa ABC "utišujúci" vplyv a často mu odporúča používať v komentároch na Twitteri zmierlivejší tón.

Trumpová zároveň poprela mediálne špekulácie o tom, že sa de facto stane prvou dámou ona, a nie prezidentova manželka Melanie, ktorá zostane bývať v New Yorku najmenej dovtedy, kým ich desaťročný syn Barron ukončí tento školský rok. "Je len jedna prvá dáma, a tou je Melanie. Je to pozoruhodná osoba," zakončila Ivanka.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.