Z hotela zasypaného lavínou vyslobodili štyroch živých ľudí

Na snímke z 20. januára 2017 talianski horskí záchranári vyťahujú ženu z hotela Rigopiano, ktorý zasypala lavína. Foto: TASR/AP

Rím 21. januára (TASR) - Štyroch živých ľudí vyslobodili dnes záchranári z trosiek hotela Rigopiano, ktorý v noci na štvrtok zasypala lavína vyvolaná dotrasmi po stredajšom zemetrasení v strednej časti Talianska.

Podľa talianskych záchranárov sa dnes z trosiek zavaleného hotela podarilo vytiahnuť dve ženy a dvoch mužov, čím sa počet zachránených zvýšil na 11. Štyria ľudia nešťastie neprežili, napísala agentúra DPA.

Podľa Ilaria Lacchettu, starostu obce Farindola, neďaleko ktorej sa hotel Rigopiano nachádza, malo zariadenie v čase nešťastia 24 hostí, vrátane štyroch detí, a nachádzalo sa v ňom 12 zamestnancov.

Talianska prokuratúra medzitým začala vyšetrovanie vo veci neúmyselného zabitia. Medzi niekoľkými hypotézami príčin tejto tragédie je aj nedostatočné zhodnotenie lavínového nebezpečenstva, napísali miestne médiá.

Luxusný horský hotel je situovaný v stredotalianskej oblasti Abruzzo.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.