ODBORY: Košické železiarne sú na predaj, o záujemcovi však nič nevedia

Na snímke výrobné priestory spoločnosti. Foto: TASR/František Iván

Košice 24. januára (TASR) - Predák košických hutníckych odborárov Mikuláš Hintoš pre TASR dnes potvrdil, že košické železiarne sú na predaj. Bližšie informácie o konkrétnych krokoch vedenia spoločnosti a potenciálnom záujemcovi však nemajú.

"Prednedávnom sme sa pýtali prezidenta U. S. Steel Košice Scotta Buckisoa, čo je nové v súvislosti s predajom spoločnosti. Povedal nám, že spoločnosť je vždy na predaj, otázka je cena. Podľa neho, ak niekto príde s nejakým veľkým balíkom (peňazí, pozn. TASR), určite o tom budú rozmýšľať. Povedal tiež, že ak k tomu dôjde, tak my ako odborová organizácia budeme prví, ktorí sa o tom v zmysle legislatívy 30 dní predtým dozvieme. Nemáme vôbec žiadny prehľad o tom, či je záujemca Číňan, Rus, Ukrajinec, alebo Čech. Nikto nám nič nepovedal," uviedol pre TASR Hintoš.

Denník Korzár dnes informoval, že spoločnosť Moravia Steel, ktorá mala mať záujem o kúpu spoločnosti, musela podľa informácií denníka vzdať boj o kúpu košických železiarní. Majitelia U. S. Steelu v Pittsburghu im už totiž podľa denníka oficiálne oznámili, že pri ďalších rokovaniach o predaji továrne uprednostnia najväčšiu čínsku oceliarsku spoločnosť He-Steel Group. Tá kúpila aj železiarne v srbskom Smedereve, ktoré do roku 2012 vlastnili takisto Američania.

Ako ďalej informoval denník Korzár, vo štvrtok (26.1.) sa má v Pittsburghu uskutočniť rokovanie rady riaditeľov tejto korporácie. Vedenie spoločnosti by malo oficiálne oznámiť, že v rokovaniach pokračujú už len s čínskym He-Steelom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.