MOST-HÍD: Zľahčovať radikálne názory je pre krajinu nebezpečné

Na snímke predseda strany MOST-HÍD Béla Bugár. Foto: TASR/Jakub Kotian

Bratislava 27. januára (TASR) - Zľahčovanie a akceptovanie radikálnych názorov vychádzajúcich už aj z úst parlamentných politikov je pre našu krajinu veľmi nebezpečný jav. Osobnosti politického a spoločenského života by sa mali ozvať a zastať sa tých, ktorí sa stávajú terčom nenávisti.

Vyhlásil to dnes predseda vládneho Mosta-Híd Béla Bugár a jeho podpredsedníčka a ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská pri príležitosti 72. výročia oslobodenia nacistického koncentračného tábora v Auschwitzi.

"Strana Most-Híd bude naďalej vystupovať proti prejavom fašizmu, extrémizmu, xenofóbie, rasizmu či diskriminácie rôzneho druhu. Považujeme to za našu povinnosť aj voči všetkým tým, ktorých pamiatku si dnes pripomíname," píše sa v stanovisku Mosta-Híd.

Bugárovci odmietajú súčasné pokusy o relativizáciu nacistických zločinov páchaných na židovskom obyvateľstve krajín okupovanej Európy, ako aj snahu popierať holokaust vôbec. Upozorňujú, že sa to deje aj v parlamente a nikto za to nie je potrestaný.

"Bohužiaľ, nie sú to len ojedinelé a pomýlené výkriky zopár osôb, ale programový a cielený pokus zmeniť politické a spoločenské pomery v našej krajine," zdôrazňuje Most-Híd a pripomína svoje kroky v boji s extrémizmom. Poukazuje na protiextrémistický balík z dielne ministerky Žitňanskej.

Meniť zákony však podľa strany nestačí. "Rovnako dôležité je, aby sa osobnosti politického a spoločenského života dokázali verejne ozvať a zastať sa tých, ktorí sa stávajú terčom nenávisti," uzatvára Most-Híd.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.