VIDEO: Pri streľbe v mešite v Quebecu zahynulo šesť ľudí

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Québec 30. januára (TASR) - Šesť ľudí prišlo o život a ďalších osem osôb utrpelo zranenia pri streľbe počas nedeľňajších večerných modlitieb v mešite v kanadskom meste Québec. Novinárov o tom dnes informovala hovorkyňa québeckej provinciálnej polície Christine Coulombeová s tým, že niektorí ľudia sú zranení ťažko.


Zastrelení boli vo veku približne od 35 do 70 rokov, spresnila hovorkyňa. V čase útoku sa v mešite nachádzalo 39 ľudí. Zatknuté boli dve osoby - jedna priamo na mieste činu a druhá v neďalekej lokalite Ile d'Orléans.

Incident sa udial v priestoroch québeckého islamského kultúrneho centra, slúžiaceho ako mešita. Objekt a jeho okolie polícia uzavrela. Motív streľby bezprostredne známy nebol. Kanadský premiér Justin Trudeau označil streľbu v mešite za "teroristický útok na moslimov".

S prejavom nenávisti sa toto islamské kultúrne stredisko stretlo už vlani júni, keď sa pred jeho vchodom našla prasacia hlava. Podobných incidentov súvisiacich s islamofóbiou pribudlo v ostaných rokoch aj v celej provincii Québec, kde práve prebieha politická diskusia o možnom zákaze nikábu a celkovom zahaľovaní ženskej tváre.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.