V košickej botanickej záhrade sa stretávajú začínajúci včelári

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Košice 3. februára (TASR) – Stretnutie začínajúcich včelárov sa dnes dopoludnia koná v Botanickej záhrade Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach. Kurz vedie dlhoročný a skúsený včelár Imrich Ilenin, ktorý je v botanickej záhrade pedagogickým garantom včelárskych aktivít.

V miestnom areáli je už dlhodobo podporovaný chov včiel. Myšlienka Krúžku včelárov sa zrodila pred šiestimi rokmi. "Počiatočný zámer venovať pozornosť deťom a mladým ľuďom sa postupne spontánne rozšíril na všetky vekové kategórie a v súčasnosti zaznamenávame účasť záujemcov o poradenstvo v otázkach včelárstva vo vekovej kategórii od desať do 75 rokov," uviedol riaditeľ Botanickej záhrady UPJŠ Sergej Mochnacký. Na konci minulého roku sa konal piaty ročník včelárskej výstavy. V areáli slúži návštevníkom počas celého roka aj včelársky náučný chodník.

Stretnutie začínajúcich včelárov sa pod patronátom botanickej záhrady koná od roku 2012. Ďalší kurz sa bude konať 11. februára 2017 od 9.00 do 11.00 h. Vstup pre záujemcov je voľný.

Botanická záhrada pripravuje pre návštevníkov aj na tento rok tematické výstavy a ďalšie zaujímavé aktivity. Prvou výstavou, ktorá začne 24. februára, budú po dvojročnej prestávke Orchidey – skvosty v ríši rastlín.

"Príprava tejto výstavy je veľmi náročná a vyžaduje si aj úpravu niektorých expozičných skleníkov. Preto chceme poprosiť návštevníkov o porozumenie, že od 17. februára až do 23. februára 2017 budú expozičné skleníky z dôvodu prípravy výstavy uzatvorené," vysvetlil Mochnacký.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.