Situácia na cestách: Policajné kontroly, silný vietor a sneženie

Ilustračné foto. Foto: TASR - Martin Baumann

Bratislava 8. februára (TASR) - Motoristov na východe Slovenska dnes predpoludním vystavuje skúškam počasie. Slovenská správa ciest (SSC) upozorňuje na sneženie i silný vietor, ktoré sťažujú jazdu vo viacerých lokalitách.

Cestári na svojom portáli zjazdnost.sk spresňujú, že v okrese Michalovce sa vplyvom sneženia a silného vetra vytvárajú na cestách snehové jazyky a záveje. "Miestami je na cestách kašovitá vrstva snehu až do desiatich centimetrov," informuje SSC na webe.

Pred tvorbou snehových jazykov varujú aj v prípade okresov Sobrance a Trebišov, silný vietor môže spôsobiť motoristom problém i v okrese Bardejov.

Polícia si posvieti na vodičov v Žilinskom kraji

Policajti dnes na území Žilinského kraja vykonajú osobitnú kontrolu zameranú na dodržiavanie povinností držiteľa vozidla s využitím inštitútu objektívnej zodpovednosti. TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Radko Moravčík.

"V rámci objektívnej zodpovednosti nemusia byť vodiči zastavení priamo na ceste pri porušení zákona o cestnej premávke, ale polícia rozhodnutie o uložení sankcie za spáchaný správny delikt pošle držiteľovi vozidla poštou," upozornil krajský policajný hovorca.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.