Predškoláci z Prievidze sa môžu naučiť plávať zadarmo

Ilustračné foto. Foto: TASR/Jozef Ďurník

Prievidza 9. februára (TASR) - Samospráva Prievidze spustila plavecký výcvik aj pre predškolákov navštevujúcich materské školy v jej zriaďovateľskej pôsobnosti. Deti, ktoré tak čoskoro nastúpia na svoju povinnú školskú dochádzku, sa budú môcť naučiť plávať zadarmo.

"Predškoláci zo škôlok v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prievidza v termíne od 30. januára do 22. júna absolvujú bezplatne v desaťdňových turnusoch plavecký výcvik v Plavárni Ráchel v Bojniciach," konkretizoval hovorca mesta Prievidza Michal Ďureje. Výcvik sa podľa neho realizuje v súlade s Metodikou predprimárneho vzdelávania, kde sú stanovené výchovno-vzdelávacie aj organizačno-technické požiadavky, pričom finančné zabezpečenie je v súlade so školskou legislatívou.

"Finančné prostriedky, ktoré sú prideľované zriaďovateľovi materských škôl, možno použiť na aktivity súvisiace s výchovou a vzdelávaním detí, ktoré majú jeden rok pred plnením povinnej školskej dochádzky. Mesto Prievidza sa tento rok rozhodlo, že vyčlení časť z nich práve na plavecký výcvik v predpokladanej výške 16.000 eur," ozrejmil hovorca mesta. Z ostatných financií zakúpi pre deti predškolského veku samospráva zase hračky, výtvarné potreby či didaktické pomôcky na základe požiadaviek jednotlivých materských škôl.

"Plavecký výcvik podporuje zdravý životný štýl detí a napĺňa Národný akčný plán v prevencii obezity na roky 2015 až 2025, v ktorom má dôležitú úlohu budovanie pohybových návykov v rannom veku. Deti po absolvovaní kurzu dostanú diplom," skonštatoval Ďureje.

Mesto taktiež podporuje plavecký výcvik žiakov v základných školách v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti. Na tento účel má v tomto roku vyhradené finančné prostriedky vo výške 21.000 eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.