V žilinskej nemocnici pribudla plastická a estetická chirurgia

Ilustračná snímka Foto: Klinika Esthetic

Žilina 13. februára (TASR) – Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) v Žiline otvorila nový ordinariát plastickej a estetickej chirurgie, ktorého súčasťou je ambulancia plastickej a estetickej chirurgie pre dospelých aj deti. TASR o tom informovala hovorkyňa nemocnice Viera Jurčiová.

"Vzhľadom na to, že nemocnica zabezpečuje zdravotnú starostlivosť nielen pre obyvateľov Žiliny a okolia, ale aj Oravy, Kysúc a časti Považia, chceme pacientovi poskytnúť vyšší komfort v zmysle vzdialenosti. Cez Žilinu prechádzalo veľké množstvo pacientov, ktorí už dnes môžu byť u nás ošetrení," povedal riaditeľ nemocnice Ivan Mačuga.

Plastická a estetická chirurgia sa v žilinskej fakultnej nemocnici objavuje po prvý raz za 90 rokov existencie chirurgického oddelenia. "Naším cieľom je venovať sa nielen pacientom s plasticko-estetickým problémom, ale tiež onko-dermatologickým pacientom, pacientom s kožnými problémami či pacientom vyžadujúcim rekonštrukciu po úraze," dodala lekárka chirurgického oddelenia nemocnice Kamila Hamarová.

Ambulancia sa nachádza v budove polikliniky na prvom poschodí a má aj časť, v ktorej sa vykonávajú drobné ambulantné operačné výkony a výkony jednodňovej chirurgie, dodala Jurčiová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.