V Michalovciach sa dozviete o černobyľskej zóne málo známe fakty

Na archívnej snímke z 13. októbra 1991 časť zrútenej strechy v ukrajinskej jadrovej elektrárni Černobyľ Foto: TASR/AP

Michalovce 13. februára (TASR) – Zemplínska knižnica Gorazda Zvonického v Michalovciach pozýva verejnosť na prednášku prírodovedkyne, dozimetristky a sprievodkyne po černobyľskej zóne Michaely Bušovskej, ktorá sa uskutoční v utorok (14.2.) o 16.00 h. TASR o tom informovala Janka Váradyová zo zemplínskej knižnice.

"Prírodovedkyňa a dlhoročná sprievodkyňa v černobyľskej zóne bude hovoriť o jednej z najväčších katastrof vo východnej Európe, ktorej dôsledky sú nielen problémom Ukrajiny," priblížila. Podľa jej ďalších slov Bušovská pozná zónu ako málokto a angažovala sa vo viacerých projektoch s ňou spojených. "V autentickom svedectve plnom málo známych faktov a 'silných' fotografií predstaví Černobyľ ako memento, ako predmet záujmu vedcov, ako objekt 'darkturizmu', ale aj ako problém, ktorý si vyžaduje veľké investície," doplnila.

Prednášku pripravila Univerzita Komenského v Bratislave v rámci projektu Ukrajina v pohybe s podporou Veľvyslanectva USA na Slovensku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.