Sýrska vláda je pripravená na ďalšie výmeny väzňov

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Damask 13. februára (TASR) - Sýrska vláda dnes oznámila, že je pripravená prepustiť zadržiavaných väzňov a vymeniť ich za civilistov alebo vojakov, ktorých väznia povstalci.

Sýrska štátna televízia s odvolaním sa na nemenovaného predstaviteľa uviedla, že ponuka prichádza pred mierovou konferenciou, ktorá sa má podľa plánu konať tento mesiac.

Dnešné oznámenie bolo zverejnené týždeň po tom, čo si sýrska vláda a povstalci vymenili desiatky ľudí - vrátane žien a detí, ktoré povstalci zadržiavali celé roky.

Nemenovaný sýrsky predstaviteľ pripomenul, že návrh predložili pred dvojdňovým stretnutím 15.-16. februára v kazašskej metropole Astana. Kazašské ministerstvo zahraničných vecí pozvalo na tieto prípravné rozhovory predstaviteľov sýrskej vlády a povstalcov, ale tiež delegácie z Ruska, Turecka a Iránu či osobitného vyslanca OSN pre Sýriu Staffana de Misturu. Potom budú nasledovať ďalšie rokovania v Ženeve.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.