Thajská vláda rozdáva na Valentína prenatálne vitamíny

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Bangkok 14. februára (TASR) - Thajská vláda práve dnes na Valentína rozdáva prípadným budúcim matkám pilulky, ktoré nazýva "veľmi čarovné vitamíny". Vláda tak chce zvýšiť klesajúcu pôrodnosť v krajine.

Vládni zamestnanci začali rozdávať prenatálne vitamíny celkovo za milión bahtov (28.600 dolárov) mladým ženám vo veku 20-34 rokov.

Pilulky obsahujú kyselinu listovú a železo.

Darček je súčasťou programu nazvaného "Kampaň pre červenolíce Thajčanky, aby tejto krajine porodili deti vďaka veľmi čarovným vitamínom".

Manželstvo uzatvára čoraz menej thajských dvojíc a robia tak v neskoršom období života, čo znamená, že sa každý rok rodí menej detí.

"Thajský životný štýl sa mení," uviedol predstaviteľ ministerstva zdravotníctva Dr. Vačira Pengdžuntr. "Thajčanky dostávajú vyššie vzdelanie a novšie generácie si už viac cenia slobodný stav," dodal.

Počet obyvateľov v Thajsku sa v roku 2015 zvýšil iba o 0,4 percenta, čo je pokles oproti 2,7 percenta z roku 1970. Ak bude tento trend pokračovať, populácia sa prestane do desiatich rokov zväčšovať, vysvetlil Vačira.

V rámci kampane sa tiež usporadúvajú sobáše, keďže Thajčania pokladajú Valentína za šťastný deň na uzavretie manželstva.

Vorravut a Prijapat Ploivongovci patria medzi dvojice, ktoré sa dnes, na sviatok zaľúbených, vzali. "Pokiaľ ide o deti, chcem ich mať čo najskôr a čo najviac," povedal ženích, veliteľ perute thajských vzdušných síl. "Želáme si, aby sa narodilo veľa detí," citovala ho agentúra AP.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.