Nižného potešila atmosféra v tíme, ďalšia prehra v penaltách mrzí

Ilustračná snímka Foto: TASR/Milan Kapusta

Stuttgart 15. februára (TASR) - Slovenskí reprezentanti vo vodnom póle sa z nemeckého Stuttgartu vrátili s prehrou 8:9 po 5-metrových hodoch. Vo svojom štvrtom zápase vo Svetovej lige tak nenadviazali na víťazstvo 10:7 nad týmto súperom, no naďalej ostávajú na priebežnej druhej priečke za suverénnym Srbskom. Tréner Nižný sa musel v Nemecku zaobísť bez viacerých skúsenejších hráčov, no po zápase ocenil prístup a atmosféru v tíme.

Slovenský tím bol v tesnom náskoku takmer po celý zápas, no v záverečnej štvrtine oň prišiel, a aj preto sa, podobne ako v predošlom zápase proti Srbsku, muselo rozhodovať až v penaltách. "Prakticky počas celého zápasu sme vyhrávali, Nemci iba doťahovali. V závere zápasu sme spravili chybu, ktorú Nemci potrestali. Potom mali ešte obe mužstvá presilovku, ale gól už nedal ani jeden tím," zhodnotil zápas tréner Peter Nižný.

Ten mal v Stuttgarte premiéru v pozícii hlavného trénera SR, keďže tréner Antonio Esteller nedávno z osobných dôvodov skončil. Nahradil ho práve Nižný, ktorý bol Estellerovým asistentom, no prípravu na zápas Svetovej ligy mu sťažovala skutočnosť, že mu z rôznych dôvodov zo zostavy vypadlo niekoľko hráčov základnej zostavy. Šancu tak dostali mladíci, ktorí nesklamali. "Musím vyzdvihnúť každého hráča od brankára až po posledného hráča. Dostať vonku 5 gólov nie je zlý výsledok. V útoku sa prejavilo, že sme boli oslabení o centrov, resp. útočníkov. Napriek tomu však chcem poďakovať hráčom i celému realizačnému tímu za odvedenú prácu. Sme spokojní, no je to už druhýkrát, čo nám nevyšli penalty. Inak však bola atmosféra v tíme výborná. My musíme ďalej pracovať, aby sme v budúcnosti mali ďalšie potešiteľné výsledky," poznamenal tréner Peter Nižný pre TASR.

Svetová liga, A-skupina:

Nemecko - Slovensko 9:8 po 5 m hodoch (1:2, 1:1, 2:2, 1:0)
Góly SR: Kolárik 2, Marek Tkáč 2, Zaťovič.

Zostava SR: Hoferica, J. Úradník - J. Zaťovič, Vidumanský, Nedbal, M. Úradník, Bielik, Maroš Tkáč, Marek Tkáč, Furman, Patrik Tkáč, Kolárik, Molnár.

Priebežná tabuľka A-skupiny:

1. Srbsko 4 3 1 0 0 61:38 11
2. SLOVENSKO 4 1 0 2 1 45:46 5
3. Nemecko 4 0 2 0 2 39:46 4
4. Rumunsko 4 1 0 1 2 37:52 4

Ďalší program Slovenska v A-skupine Svetovej ligy:

14. marca 2017, Slovensko - Rumunsko
11. apríla 2017, Srbsko - Slovensko

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.