Diplomati G20 začali stretnutie v Bonne bilaterálnymi rozhovormi

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Bonn 16. februára (TASR) - V nemeckom Bonne sa stretli dnes ministri zahraničných vecí krajín skupiny G20 za účasti nového šéfa americkej diplomacie Rexa Tillersona. Počas dvoch dní rokovaní sa zamerajú najmä na témy globálneho rozvoja.

Diplomati z krajín G20 a niekoľkých ďalších prizvaných štátov začali dnešný deň bilaterálnymi rozhovormi. Spoločné rokovania sa majú oficiálne začať až popoludní.

Nemecko ako hostiteľská krajina bude klásť dôraz na zachovanie tzv. cieľov udržateľného rozvoja, vytýčených medzinárodným spoločenstvom na obdobie do roku 2030, napísala agentúra DPA. Ďalšími témami na programe sú spôsoby rozpoznávania nových kríz a predchádzania ich vzniku, ako aj pomoc Afrike.

Schôdzka v Bonne na západe Nemecka je tiež prvou príležitosťou nového ministra zahraničných vecí USA Rexa Tillersona stretnúť sa v diplomatických kruhoch s dôležitými svetovými hráčmi vrátane rezortných partnerov z Turecka, Ruska či Británie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.