Na rakúsko-maďarských hraniciach vznikol spor o migrantov

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Budapešť 20. februára (TASR) - Na rakúsko-maďarskom hraničnom priechode Nickelsdorf-Hegyeshalom vznikla v nedeľu patová situácia po tom, čo rakúske úrady avizovali maďarskej polícii v Györi, že jej chcú vrátiť 58 migrantov. Maďarsko požaduje dôkazy o tom, že migranti prišli do Rakúska z maďarského územia, informovala dnes agentúra MTI.

Podľa šéfa oddelenia pohraničnej stráže maďarskej polície Lászlóa Balázsa sa rakúska strana v prípade migrantov odvoláva na svoje vlastné právne normy, ktoré sa líšia od schengenského kódexu ochrany hraníc.

Maďarsko trvá na tom, aby rakúska strana predložila dôkazy, na základe ktorých je možné jednoznačne konštatovať, že uvedení migranti prišli do Rakúska z maďarského územia. "Maďarské orgány preveria týchto ľudí vo svojej databáze a na základe toho sa rozhodnú, či ich prijmú späť," dodal Balázs.

Od piatka do nedele zadržali maďarskí policajti a vojaci 158 narušiteľov hraníc. Naspäť do Srbska vrátili 133 zadržaných cudzincov. Vo vnútrozemí krajiny a na iných hraničných úsekoch zaistili 30 ilegálnych migrantov. Polícia okrem toho začala počas uplynulého víkendu stíhať päť ľudí podozrivých z prevádzačstva.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.