V Nemecku zatkli sýrskych extrémistov, jedného obvinili zo zabitia

Ilustračné foto Foto: TASR

Berlín 3. marca (TASR) - Nemecko dnes oznámilo zatknutie dvoch Sýrčanov, ktorí boli údajne členmi extrémistického Frontu an-Nusra. Jedného z nich obvinili z vojnových zločinov vrátane zabitia desiatok civilistov.

Nemecká spolková prokuratúra vo vyhlásení uviedla, že 35-ročný Abdalfattáh H. A. spáchal predpokladané vojnové zločiny tým, že v marci 2013 spoločne s jednotkou bojovníkov Frontu an-Nusra zabil 36 zamestnancov sýrskej vlády. Z vyjadrenia prokuratúry vyplýva, že jednotka vykonala tresty smrti vynesené za základe islamského práva šaría.

Druhý zatknutý Sýrčan, 26-ročný Abdalrahmán A. A., patril k rovnakej bojovej jednotke. Obaja zadržaní sa zúčastnili na ozbrojenom boji proti sýrskym vládnym vojakom i na dobytí veľkého skladu zbraní neďaleko mesta Mahín v novembri 2013.

Mužov zatkli dnes a v stredu v Düsseldorfe (Severné Porýnie-Vestfálsko) a Giessene (Hesensko) a v ich bytoch uskutočnili domovú prehliadku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.