Čína oznamuje, že rozpočet na obranu v roku 2017 zvýši o asi 7 %

Ilustračné foto. Foto: TASR

Peking 4. marca (TASR) - Čína zvýši tento rok rozpočet na obranu zhruba o sedem percent, čo v súčasnom období spomaľovania hospodárskeho rastu krajiny znamená ďalšie pokračovanie trendu znižovania finančných výdavkov na armádu.

Informovala o tom dnes na tlačovej konferencii v Pekingu hovorkyňa čínskeho parlamentu Fu Jing. Presné údaje poskytne v nedeľu predseda čínskej vlády Li Kche-čchiang na otváracom rokovaní tohtoročného zasadania zákonodarného zboru, dodala hovorkyňa.

V závislosti od konečného čísla by mohlo ísť už o tretí rok po sebe, čo Peking postupne znižuje výdavky na obranu, komentuje agentúra AP.

Hovorkyňa Celočínskeho zhromaždenia ľudových zástupcov, ako sa čínsky parlament oficiálne nazýva, zopakovala oficiálny postoj Pekingu, že armáda Čínskej ľudovej republiky slúži výlučne na obranné účely a zachovanie stability v Ázii.

K najnovšiemu technickému vybaveniu čínskej armády patria lietadlové lode či bombardéry dlhého doletu, ale aj vôbec prvá čínska vojenská základňa umiestnená vo východnej Afrike, sumarizuje AP.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.