UKF pozvala na odovzdávanie čestných titulov Kotlebových poslancov

Na archívnej snímke zľava poslanci NRSR Milan Uhrík a vpravo Marian Kotleba (obaja ĽSNS). Foto: TASR/Martin Baumann

Nitra 6. marca (TASR) - Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre (UKF) udelila titul doctor honoris causa dvom zahraničným profesorom, Abrahimovi Habibullovi Khanovi z Torontskej univerzity v Kanade a in memoriam pedagogickému psychológovi Zdeňkovi Helusovi z Univerzity Karlovej v Prahe. Odovzdávanie titulov sa uskutočnilo počas uplynulého týždňa na slávnostnom zasadnutí Vedeckej rady UKF rozšírenom o vedecké rady Filozofickej a Pedagogickej fakulty.

Ako čestných hostí pozvala univerzita aj dvoch poslancov Kotlebovej strany Ľudová strana Naše Slovensko. Medzi pozvanými hosťami boli podpredseda strany Milan Uhrík a nitriansky šéf strany Ján Kecskés. Univerzita uverejnila fotografie z odovzdávania ocenení na svojej webovej stránke, neskôr ich však stiahla.

Rektor UKF Ľubomír Zelenický skonštatoval, že univerzita v rámci protokolárnej časti podujatia, ktoré bolo verejné a prístupné aj pre širokú verejnosť, naň pozvala predstaviteľov spoločenského života mesta Nitry, ako aj demokraticky zvolených zástupcov všetkých politických strán za Nitriansky kraj. „V rámci myšlienkového posolstva sme prostredníctvom ocenených osobností vyslali jasný odkaz o tom, k akým hodnotám sa naša univerzita hlási a aké postoje propaguje,“ skonštatoval Zelenický.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.