O dotáciách v Karlovej Vsi rozhodne čisto ženská komisia

Foto: TASR/AP

Bratislava 7. marca (TASR) – Žiadosti o dotácie, ktorá udelí mestská časť Bratislava-Karlova Ves v prospech verejnoprospešných aktivít a na podporu podnikania a zamestnanosti, bude posudzovať čisto ženská komisia.

Dotačnú komisiu v ženskom zložení schválili poslanci Karlovej Vsi na februárovom rokovaní miestneho zastupiteľstva. Podľa vicestarostu mestskej časti Branislava Záhradníka nešlo iba o symbolický prejav dôvery pred Medzinárodným dňom žien. "Zhodli sme sa, že ženy dokážu byť v mnohých veciach vecnejšie a empatické," povedal Záhradník.

Žiadosti o dotácie môžu firmy, spolky, združenia či organizácie pôsobiace v Karlovej Vsi predložiť do 15. marca. Mestská časť na dotácie vyčlenila v tohtoročnom rozpočte 30.000 eur. Po novom sa do spolufinancovania projektu zapojí i samotný žiadateľ. Maximálna výška dotácie totiž nemôže presiahnuť 75 percent oprávnených nákladov projektu či činnosti, ktoré sú predmetom žiadosti o príspevok. Podmienky na udelenie dotácie i tlačivo žiadosti sú zverejnené na webe mestskej časti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.