Turecká armáda tento týždeň zabila v Sýrii 71 kurdských militantov

Foto: TASR/AP

Ankara 10. marca (TASR) - Turecká armáda dnes oznámila, že tento týždeň zlikvidovala v Sýrii 71 kurdských militantov z Oddielov ľudovej sebaobrany (YPG) a Strany kurdských pracujúcich (PKK).

Turecká vojenská operácia v Sýrii s názvom Štít Eufratu sa začala 24. augusta 2016. Jej cieľom je zlepšiť bezpečnosť, podporiť koaličné sily a eliminovať teroristické hrozby pozdĺž tureckých hraníc, akou je tzv. Islamský štát (IS).

Podľa agentúry Reuters však Turecko varovalo, že v prípade potreby zaútočí aj na YPG, ktoré podporujú Spojené štáty. Turecko totiž nechce, aby YPG zaberali tamojšie územia. Považuje ich za teroristickú organizáciu napojenú na PKK, ktorá už tri desaťročia bojuje za autonómiu Kurdov na juhovýchode Turecka.

Ozbrojené sily ďalej uviedli, že od spustenia operácie bolo zabitých najmenej 2647 bojovníkov IS a 425 kurdských militantov. Pod kontrolou síl podporovaných Tureckom je viac ako 2000 kilometrov štvorcových územia v severnej Sýrii.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR1 Komentár

  • MirkoJirko

    Text mal znieť ináč!!!

    Tureckí militantní okupanti (člen teroristickej organizácie NATO) zavraždili 71 kurdských obrancov vlasti.

    Keby sa autor článku pozrel na vojenskú situáciu v Sýrii na mape, tak by vedel, že územia obsadené IŠ nehraničia s Tureckom a preto je nezmysel, že okupačné turecké vojsko eliminuje nejakú teroristickú hrozbu.

    Turecko by malo byť postavené pred medzinárodný súd pre vojnové zločiny, pretože okrem vraždenia sýrskych občanov podporuje domáce (sýrske) teroristické zoskupenie FSA.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.