MÉDIA: Rusko nebude bojkotovať Eurosong na Ukrajine

Eurovízia, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Moskva 13. marca (TASR) - Rusko bude na najbližšej pesničkovej súťaži o Veľkú cenu Eurovízie zastupovať mladá žena, ktorá je kvôli dedičnej chorobe na invalidnom vozíku. Nomináciou Julije Samojlovovej sa končia dohady o tom, že Rusko bude bojkotovať túto spevácku súťaž, pretože jej najbližší ročník sa bude v máji konať na Ukrajine.

Ukrajinu a Rusko desaťročia spájali priateľské vzťahy. Situácia sa však zmenila na otvorené nepriateľstvo a ozbrojený konflikt po tom, ako nová vláda v Kyjeve zmenila politický kurz z proruského na prozápadný a Rusko na základe sporného referenda anektovalo Krymský polostrov a podporuje aj proruských separatistov na východe Ukrajiny.

Na bojkot Eurovízie na Ukrajine vyzvalo pred časom viacero ruských poslancov i hviezd tamojšej popovej scény.

Ruská televízia Prvý kanál však dnes informovala, že Rusko bude v máji v Kyjeve zastupovať 27-ročná Julija Samojlovová, ktorá bude na Eurosongu súťažiť s piesňou Flame is Burning.

Agentúra RIA Novosti napísala, že Julija je na vozíčku od detstva. Trpí spinálnou amyotrofiou - Werdnig-Hoffmannovou chorobou. Prvé hodiny spevu absolvovala s matkou, neskôr mala aj učiteľov, ale vzdelávala sa najmä sama.

Vyhrala niekoľko regionálnych i celoštátnych speváckych súťaží. Bola aj finalistkou ruskej verzie súťaže X Factor, kde skončila na druhom mieste a získala osobitnú cenu ruskej speváckej divy Ally Pugačovovej. Spievala aj na otváracom ceremoniáli paraolympijských hier v roku 2014 v Soči.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.