Deväť krokodílov a aligátorov ušlo zo zoo v Peru

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Lima 16. marca (TASR) - Skupina deviatich krokodílov a aligátorov ušla v juhoamerickej krajine Peru po rozsiahlych záplavách zo zoologickej záhrady. Informovali o tom v stredu tamojšie médiá.

Štyri zo zvierat sa podarilo nájsť a chytiť, uviedla peruánska tlačová agentúra Andina. Ďalších päť živočíchov je však stále nezvestných.

Jeden z krokodílov uhryzol do nohy muža krátko pred tým, ako plaza chytili, dodala Andina.

Zvieratám sa podarilo ujsť zo svojho ohradeného pozemku v zoologickej záhrade Las Pirkas, približne 600 kilometrov severozápadne od metropoly Lima, po hustých lejakoch - tie totiž spôsobili, že rieka Motupe sa vyliala z brehov a zaplavila vodnú priekopu krokodílov.

Husté lejaky v Peru trvajú už od vlaňajšieho decembra a zapríčinili povodne a zosuvy pôdy. Zatiaľ zahynulo 50 ľudí, informovali úrady.

Noviny El Comercio napísali, že odborníci odporučili miestnym obyvateľov, aby sa nepokúšali zvieratá chytiť, ak ich spozorujú, ale radšej majú privolať políciu či zamestnancov zoo.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.