V Bangladéši zastrelili muža, ktorý mal pri sebe výbušniny

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Naí Dillí 18. marca (TASR) - Bangladéšske bezpečnostné sily zastrelili dnes muža, ktorý sa cez kontrolné stanovište špeciálnych jednotiek v metropole Dháka pokúsil preniesť výbušniny ukryté v cestovnej taške.

Príslušníci bangladéšskeho práporu rýchleho nasadenia spustili paľbu na muža, ktorý sa dnes skoro ráno pokúsil na "motocykli a s výbušninami" preniknúť cez kontrolné stanovište. Operačný dôstojník práporu potvrdil, že v taške, ktorú podozrivý niesol, sa našli výbušniny.

Totožnosť zastreleného muža nebola bezprostredne po incidente známa.

V prevažne moslimskom Bangladéši za posledných 18 mesiacov zaznamenali nárast násilností páchaných islamskými extrémistami, ktorí útočia na ateistov, gejov, liberálov, cudzincov a príslušníkov náboženských menšín.

K násilnostiam sa opakovane hlási Islamský štát alebo al-Káida; bangladéšske úrady však popierajú, že by existovalo priame prepojenie medzi miestnymi militantmi a týmito zahraničnými teroristickými skupinami.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.