SNS chce zjednodušiť proces registrácie áut dovezených mimo krajín EÚ

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Bratislava 18. marca (TASR) - Národniari chcú presadiť menej náročný proces registrácie áut dovezených mimo krajín Európskej únie. "Doteraz sa naši občania stretávajú so zbytočne zložitou administratívou. Preto chceme zoštíhliť počet skúšok, ktoré musia takto dovezené autá absolvovať," uviedol predseda SNS Andrej Danko.

V susednom Česku si registrácia vyžaduje menej administratívy. "V súčasnej dobe auto, ktoré je z takýchto krajín dovezené, musí absolvovať technické skúšky, ktorých je zhruba až 30, pričom asi desať nie je technicky možne v SR vykonať. V Českej republike je takýchto skúšok zhruba desať, preto je možné auto ľahšie prihlásiť," povedal štátny tajomník ministerstva dopravy Peter Ďurček (nominant SNS).

SNS chce preto na základe diskusií s odborníkmi pripraviť jednoduchšie legislatívne pravidlá, aby sa proces registrácie áut zjednodušil. Zmena by sa mala týkať aj emisných limitov, ktoré sú mimo krajín EÚ rozdielne.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.