Francúzsky úrad uzavrel vyšetrovanie emisií dieselových modelov Opel

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Paríž 20. marca (TASR) - Francúzsky úrad pre ochranu spotrebiteľov DGCCRF dnes oznámil, že uzavrel vyšetrovanie emisií dieselových motorov vozidiel Opel. A nepodnikne žiadne ďalšie kroky proti automobilke, ktorú doteraz vlastnil americký koncern General Motors (GM).

DGCCRF začal s rozsiahlym vyšetrovaním dieselových vozidiel po vypuknutí emisného škandálu nemeckého koncernu Volkswagen (VW).

Americká Agentúra na ochranu životného prostredia (EPA) na jeseň 2015 obvinila VW, že do veľkého počtu áut s naftovým motorom v USA nainštaloval softvér, ktorý počas testovacej fázy umožňuje maskovať skutočné hodnoty oxidov dusíka. Volkswagen neskôr priznal, že po svete jazdí celkovo 11 miliónov vozidiel s problematickým softvérom, väčšina v Európe.

Podľa oficiálneho vyhlásenia DGCCRF vyšetrovanie v automobilke Opel neodhalilo žiadne podvody.

Úrad predtým poslal prokuratúre výsledky vyšetrovania v automobilkách Fiat Chrysler, Renault a PSA Group.

PSA Group pritom začiatkom marca oznámila, že sa s GM dohodla na kúpe jeho stratovej európskej divízie Opel za 2,2 miliardy eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.