Rímsky summit zavŕši proces reflexie o budúcnosti EÚ

Ilustračné foto. Foto: TASR - Vladimír Benko

Bratislava 22. marca (TASR) – Rímsky summit, ktorý sa bude konať 25. marca, z obsahového hľadiska zavŕši proces reflexie o budúcnosti EÚ, ktorý odštartoval bratislavský summit. Uskutoční sa pri príležitosti 60. výročia podpisu Rímskych zmlúv. Slovenskú delegáciu povedie premiér Robert Fico (Smer-SD), schválila to dnes vláda.

Výstupom summitu bude Rímska deklarácia. Neformálne zasadnutie hláv štátov alebo predsedov vlád 27 členských štátov EÚ v Ríme je súčasťou širšej diskusie o budúcnosti EÚ, ktorá nabrala na význame po rozhodnutí Spojeného kráľovstva vystúpiť z EÚ.

"Aj v kontexte dynamického diania v celosvetovom meradle by mali lídri načrtnúť politickú víziu pre EÚ na najbližšie roky. S cieľom ovplyvniť konečnú podobu Rímskej deklarácie bol pripravený spoločný príspevok krajín V4. Rímsky summit tiež nadviaže na diskusiu o elementoch Rímskej deklarácie, ktorá prebehla počas neformálneho stretnutia lídrov EÚ 27 dňa 10. marca," uvádza sa v návrhu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.