Požiar muničného skladu na Ukrajine si vyžiadal najmenej jednu obeť

Ilustračná snímka. Foto: TASR /AP

Kyjev 24. marca (TASR) - Najmenej jednu obeť si vyžiadal štvrtkový mohutný požiar muničného skladu na severovýchode Ukrajiny. Oznámil to dnes ukrajinský úrad pre mimoriadne situácie.

Mŕtve telo 66-ročnej ženy sa našlo v blízkosti areálu skladu v troskách domu, ktorý bol poškodený v dôsledku výbuchov spôsobených požiarom. Ďalšia 55-ročná žena utrpela pri explóziách zranenia, s ktorými ju hospitalizovali v nemocnici v Charkove.

Na mimoriadnom zasadnutí ukrajinského parlamentu venovaného tejto udalosti o tom dnes informoval riaditeľ Štátnej služby pre mimoriadne situácie Mykola Čečotkin.

Muničný sklad v meste Bakaleja v Charkovskej oblasti, ktoré leží neďaleko hraníc s Ruskom, začal horieť vo štvrtok nadránom. Čečotkin dnes dopoludnia uviedol, že požiar stále nebol uhasený, je však menej rozsiahly, uviedla agentúra Interfax-Ukrajina.

V jednom z najväčších skladov munície na Ukrajine sa nachádzali tankové a delostrelecké granáty, ktoré začali vplyvom tepla hromadne vybuchovať. Nebezpečná situácia si vyžiadala evakuáciu približne 20.000 ľudí a zákaz preletov lietadiel. Mimoriadne opatrenia zostanú v platnosti tri až sedem dní.

Ukrajinské úrady vyslovili podozrenie, že požiar v Bakaleji mohli úmyselne založiť príslušníci ozbrojených síl Ruska alebo samozvaných proruských republík v Donbase. Separatisti tieto obvinenia odmietli s tým, že ho zrejme zapríčinila nekompetentnosť ukrajinskej armády.

V dôsledku požiaru posilnili na Ukrajine ochranu všetkých muničných skladov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.