Bojnický zámok sa pripojí k Svetovému dňu povedomia o autizme

Pohľad na Bojnický zámok, ilustračná snímka. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Bojnice 28. marca (TASR)- Slovenské národné múzeum - Múzeum Bojnice sa prostredníctvom modrého osvetlenia vstupnej brány zámku pripojí k Svetovému dňu povedomia o autizme. Hlavný vstup do národnej kultúrnej pamiatky zasvieti modrou farbou v nedeľu 2. apríla od 20.00 do 21.00 h, informovala dnes kultúrno-propagačná manažérka múzea Petra Gordíková.

Modrá farba symbolicky predstavuje farbu komunikácie, práve v tejto oblasti majú ľudia s poruchami autistického spektra vo svojom živote najvýraznejšie problémy. "Návštevníci Bojnického zámku si v rámci prehliadkovej trasy budú môcť pozrieť aj výtvarné práce autistických detí zo Spojenej školy internátnej v Prievidzi," doplnila Gordíková.

Práve 2. apríl bol Organizáciou spojených národov vyhlásený za Svetový deň povedomia o autizme. Každoročne sa pri tejto príležitosti koná po celom svete množstvo osvetových projektov s cieľom zvýšiť povedomie o autizme a pomôcť autistom začleniť sa do spoločnosti.

Autizmus je pervazívna vývinová porucha, ktorú charakterizujú nedostatky v oblasti komunikácie, sociálnej interakcie a predstavivosti. Deficit v oblasti komunikácie spôsobuje problém s porozumením reči druhých či udržaním konverzácie. Úzko s tým súvisí aj následná neschopnosť nadväzovať vzťahy či prejavovať city.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.