Na súdoch v Bratislavskom kraji sa už pojednáva

Ilustračné foto Foto: TASR

Bratislava 30. marca (TASR) – Na všetkých bratislavských súdoch sa už dnes po bombovom poplachu riadne pojednáva.

"Vzhľadom na prebiehajúce šetrenie prečinu šírenia poplašnej správy, ktorá bola doručená na Okresný súd Pezinok, sa vedenie Krajského súdu v Bratislave následne rozhodlo o prijatí dočasných bezpečnostných a osobitných režimových opatrení," uviedol dnes pre TASR hovorca Krajského súdu (KS) v Bratislave Pavol Adamčiak.

Vedenie KS rozhodlo o prijatí dočasných bezpečnostných a osobitných režimových opatrení, v zmysle ktorých bol dnes možný vstup do budovy Justičného paláca od 10.00 h, a to z dôvodu vykonania potrebných úkonov zo strany príslušníkov Zboru väzenskej a justičnej stráže a Policajného zboru SR. "Zároveň vedenie Krajského súdu v Bratislave z tohto dôvodu požiadalo sudcov o vykonanie potrebných opatrení vo vzťahu k pojednávaniam vytýčeným na tento deň do 10.00 hodiny," uviedol Adamčiak.

Všetky okresné súdy v sídlach krajských súdov nemohli dnes v doobedňajších hodinách pojednávať. Ich činnosť ochromila anonymná bombová hrozba. TASR o tom v stredu 29. marca informovalo Ministerstvo spravodlivosti SR.

„Na podateľňu Okresného súdu v Pezinku bol v pondelok (27.3.) doručený anonym, že na okresných súdoch v sídlach krajských súdov bude 30. marca o 09.45 h bombová hrozba,“ uviedol hovorca ministerstva Peter Bubla.

Predsedovia krajských súdov v spolupráci s krajskými riaditeľstvami Policajného zboru a Zborom väzenskej a justičnej stráže prijali potrebné opatrenia,“ doplnil Bubla. V dôsledku hrozby boli paralyzované všetky okresné súdy v Bratislave a Košiciach a okresné súdy vo zvyšných krajských mestách Slovenska.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.