Grendel navrhol zrušiť milosti udelené v kauze Technopol

Gábor Grendel Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 30. marca (TASR) - Opozičný poslanec Národnej rady (NR) SR Gábor Grendel (OĽaNO-NOVA) navrhuje zrušiť milosti, ktoré udelil bývalý prezident SR Michal Kováč obvineným v kauze Technopol. Svojim návrhom sa snaží o to, aby nebola zrušená iba milosť udelená exprezidentovmu synovi Michalovi Kováčovi mladšiemu, ale aj tie, ktoré dostali ďalší z kauzy. Omilostený bol napr. aj podnikateľ Marián Kočner.

"Ide o rozhodnutia prezidenta SR udelené v tzv. kauze Technopol. V tej istej, v ktorej bola udelená milosť aj pre Michala Kováča mladšieho obsiahnutá vo vládnom návrhu zákona. Máme za to, že tieto milosti majú byť zrušené voči všetkým obvineným v tejto kauze," vysvetlil Grendel.

Koalícia ho kritizovala za to, že v pléne čítal informácie o milostiach a pýtali sa ho, odkiaľ ich má. "V kauze Technopol mám z prezidentskej kancelárie anonymizovanú informáciu, že milostí bolo šesť. Nie sú skartované a nie je problém sa k nim dostať, ak je vôľa. Ak nie je vôľa, nie je cesta," poznamenal Grendel.

Zrušenie viacerých milostí sa nepozdáva nielen koalícii, ale ani nezaradenému poslancovi Miroslavovi Beblavému. Podľa neho by bolo najlepšie nezaťahovať akt milostí do procesu rušenia Mečiarových amnestií.

Grendelov pozmeňujúci návrh odráža jednu z pripomienok opozície k vládnym návrhom na zrušenie Mečiarových amnestií. Opozícia žiadala, aby sa nerušila len milosť exprezidenta Michala Kováča voči jeho synovi, ale voči všetkým, ktorým ju vtedy pre kauzu Technopol udelil.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.