V Bangladéši urobila polícia záťah na islamistických teroristov

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Dháka 1. apríla (TASR) - Na 21 sa zvýšil dnes počet usmrtených osôb, ktoré tento týždeň bangladéšska polícia zneškodnila v rámci protiteroristického záťahu zameraného na islamistických militantov, píše agentúra DPA.

Troch podozrivých, patriacich k frakcii zakázanej islamistickej skupiny Džamáatul mudžáhidín Bangladeš (JMB), zabili dnes bezpečnostné jednotky v meste Maulvíbazár, v severovýchodnej časti krajiny, kde sa skrývali v jednej budove.

V prevažne moslimskom Bangladéši za posledných 18 mesiacov zaznamenali nárast násilností páchaných islamskými extrémistami, ktorí útočia na ateistov, gejov, liberálov, cudzincov a príslušníkov náboženských menšín.

Organizácia Džamáatul mudžáhidín Bangladeš, hlásajúca islamistický fundamentalizmus, je obviňovaná z celej série teroristických útokov spáchaných v Bangladéši v priebehu posledných niekoľkých rokov. Patrí medzi ne aj vlaňajší útok na kaviareň v hlavnom meste Dháka, pri ktorom prišlo o život 20 civilistov, väčšinou pochádzajúcich zo zahraničia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.