Zosuv pôdy zavalil takmer tri desiatky roľníkov v Indonézii

Zosuv pôdy Foto: TASR/AP

Jakarta 1. apríla (TASR) - Približne 27 ľudí pochovali dnes zosuvy pôdy v dedine Banaran v indonézskej provincii Východná Jáva. Informuje o tom agentúra DPA s odvolaním sa na miestne oficiálne zdroje.

Zosuvy spôsobil silný nočný dážď. Rozmočená pôda zavalila roľníkov, ktorí vyšli cez deň zberať na svah kopca zázvor. Na záchranných operáciách v okrese Ponorogo, v ktorom sa postihnutá oblasť nachádza, sa zúčastnili vojaci, policajné zložky i miestni dobrovoľníci.

Obyvatelia dediny boli zodpovednými úradmi pred nebezpečenstvom zosuvov zeminy a bahna včas varovaní a celá oblasť bola v noci evakuovaná. Zberači zázvoru sa však hneď na úsvite dňa k svojej práci napriek tomu vrátili, na čo mnohí z nich doplatili životom.

V období dažďov dochádza v Indonézii relatívne často k zosuvom pôdy i záplavám. Mnoho z 256 miliónov obyvateľov tejto súostrovnej krajiny žije v horských oblastiach alebo v úrodných nížinách pri vylievajúcich sa riekach.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.