Bojnický zámok sa opäť pripojil k Svetovému dňu povedomia o autizme

Na snímke Bojnický zámok Foto: TASR/Alexandra Mošková

Bojnice 3. apríla (TASR) - Slovenské národné múzeum (SNM) - Múzeum Bojnice sa v nedeľu (2.4.) pripojilo k Svetovému dňu povedomia o autizme. Urobilo tak prostredníctvom modrého osvetlenia vstupnej brány zámku, informovala dnes kultúrno-propagačná manažérka múzea Petra Gordíková.

"Návštevníci zámku si počas dňa mohli prezrieť výtvarné práce autistických detí. Večer atmosféru dotváralo modré osvetlenie vstupnej brány dominanty hornej Nitry," priblížila Gordíková. Modrá farba podľa nej totiž symbolicky predstavuje farbu komunikácie, v tejto oblasti majú ľudia s poruchami autistického spektra vo svojom živote najvýraznejšie problémy.

Práve 2. apríl bol Organizáciou spojených národov vyhlásený za Svetový deň povedomia o autizme. Každoročne sa pri tejto príležitosti koná po celom svete množstvo osvetových projektov s cieľom zvýšiť povedomie o autizme a pomôcť autistom začleniť sa do spoločnosti. Bojnické múzeum sa k aktivitám pripojilo už tretí rok.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.